Nejdřív zábava, až potom peníze!

ruzovy plakat akce s top kapelama Tiskové zprávy

Nejdřív zábava, až potom peníze!

Třídenní festival UTOpije se blíží. V termínu od 2.–5. července dorazí do areálu Úžlebec na Plzeňsku kapely jako WWW Neurobeat, Zrní, Skyline, Květy, nebo Gaia Mesiah.

V pořadí již druhý ročník festivalu pořádají hudební nadšenci ze spolku Zvedni Zadek. Kapacita je letos omezena na 500 lidí, kupte si proto co nejrychleji svůj lístek ZDE a vydejte se na utopický hudební zážitek!

V příjemném areálu Úžlebec, kde se festival koná, hosty kromě kapel a velkého koupaliště čeká mnohem více. Například možnost se v areálu dorekreovat o státních svátcích 5. a 6. července.

Specialitou festivalu je doprovodný program, na kterém spolek Zvedni Zadek prakticky vyrostl. Projeli jsme nespočet festivalů, dokud jsme nenašli svoji utopii v této oáze klidu a míru, tedy v Úžlebci,“ vysvětluje jeden z organizátorů Dominik Fiala a doplňuje: „Těšte se na naši ověřenou klasiku pub quiz, cestopis o Patagonii nebo Beer Jógu. Chystáme ale i pár novinek, třeba workshop hraní na didgeridoo, improvizační workshop v podání divadla Procity, turnaj Dračích lodí, nebo audiovizuální projekce.

Kromě již zmíněných kapel během víkendu vystoupí i kapela teepee, REDZED, Omnion, Kill The Dandies! nebo Madhouse Express.

Celý program najdete na stránkách festivalu UTOpije

Oproti prvnímu ročníku bude stanové městečko mimo samotný areál na vyhrazené louce, takže klid budou mít i ti, kteří se rozhodnou jít spát dříve.  Nově je v areálu také sportovní hřiště, kde si můžete zahrát fotbal, basketbal, nebo cokoliv vás napadne.

A jak vlastně UTOpije vznikla?

Už dávno jsme chtěli dát dohromady kolem 100 hudebních nadšenců, mezi sebou hlasováním vybrat interprety a ty si za jakoukoliv cenu společně zaplatit…. Ano, byla to tak trochu utopie,“ směje se jeden z organizátorů Martin Opatrný a dodává: „Snažíme se nabídnout to nejlepší, co sami chceme slyšet, na takové úrovni, jakou sami chceme vidět, a za peníze, aby to akorát vyšlo.

Stáhnout jako PDF | DOCX

Dominik Fiala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *