Madhouse Express band foto

Madhouse Express

Fúze psychedelie a rock’n’rollu, rotující ve spirále prostoročasu, spojující minulost, současnost i budoucnost.

To, co v roce 2015 začalo inzerátem, vyústilo ve spojení čtyř zdánlivě odlišných hudebních elementů a dalo dohromady partu přátel, kteří pod hávem psychedelie tvoří Madhouse Express. Čtveřice z Prahy funguje ve složení: Maxmilián Hruška zpěv, klávesy, kytara, theremin – Daniel Novotný kytara – Gregor von Kolofon basová kytara – Petr Podzimek bicí (ex Baro Chandel, nahradil v roce 2020 Jana Černého).

Během několika let se stali z malé klubové kapely nepřehlédnutelnou silou české psychedelie a vybudovali si na alternativní scéně fanouškovskou základnu. Někdo říká, že mu připomínají Doors, někdo třeba Pink Floyd… Pravdou je, že má kapela základy inspirace v 60. letech, avšak s přispěním vlastní invence, talentu a experimentování, přináší v současnosti na českou scénu svěží koncept neopsychedelie. Změny nálad, zvukové efekty, intenzivní kytarové riffy a melodie, chytlavé basové linky, pulzující klávesy, energické bicí, nebo excentricky šílený zpěv. V rukopisu kapely se misí žánry, jako rock ‘n‘ roll, garage rock, stoner, psych pop nebo space rock.

Madhouse Express na svojí cestě odehráli nespočet koncertů po ČR, kde si např. vysloužili přezdívku „čeští psychedeličtí kazatelé”; ale zahráli několikrát i v zahraničí. Za největší úspěch se dá považovat účast na hlavní stage alternativního hudebního festivalu Celebration Days ve Francii, kde kupříkladu zahráli Radio Moscow z USA. Kromě domácí klubové scény, byla kapela součástí festivalů jako Povaleč, Žižkovská noc, Rockový slunovrat aj. O stage se pak mohla podělit i se známými jmény současné světové psychedelie, jako jsou Kikagaku Moyo, Holy Wave, nebo The Wooden Shijps. Na svém kontě má EP, tři videosingly a čerstvé album Surreal Meadow.

A právě koncerty jsou tím, co nutí příchozí promlouvat o Madhouse v superlativech. Naživo se můžete těšit na uhrančivou psychedelickou show, nápaditě dokreslenou vizuálními projekcemi. V neposlední řadě je tu skoro až mystická postava frontmana, který vás na vlnách transcendentních zážitků dovede na vysněnou surreálnou louku…