Praktické info

🦠 COVID

Momentální COVIDová situace je příznivá a můžeme tak festival uspořádat, což je prostě super! Nicméně, ještě není zcela vyhráno, a tak je potřeba dodržovat určitá opatření, která jsou k přečtení na COVID portálu, případně úplné znění mimořádného opatření je zde.

Řečeno „per huba“, pokud se nebudete cítit dobře, zůstaňte raději doma. Nebojte se používat dezinfekci, která Vám bude u toalet a stánků s občerstvením k dispozici. V případě, že nepijete a nejíte, používejte respirátory. A až si půjdete vyzvednout festivalovou pásku, tak Vás poprosíme o předložení jednoho z následujících dokumentů:

  • negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
  • negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin,
  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci alespoň první dávky očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní, v případě aplikace jednodávkové vakcíny musí od této uběhnout nejméně 14 dní,
  • čestné prohlášení, že jste tzv. antigenní test provedli formou samotestu.

Víme, že to může být prudérní, ale přeci jen jde o zdraví nás a našich blízkých, proto prosíme o maximální spolupráci a respektování pravidel ✌️

🎪 Areál

Jednou z letošních novinek je zajištění extra louky pro stanování (viz níže), vlastní areál tak bude sloužit čistě pro zábavu. Abychom to ale mohli pro vás dělat hezký, budeme areál cca ve 4h zavírat, abychom jej dali pořádně do gruntu, a sami nabrat energii na další den. Brány opět otevřeme kolem 8h.

⛺ Stanování a parkování

Po zkušenostech z loňského roku jsme se rozhodli pro Vás zajistit extra pozemek pro stanování a parkování, přičemž prostorná louka se nachází coby kamenem dohodil, na druhé straně příjezdové cesty k areálu. Díky tomu bude pro všechny auta a stany dostatek místa a rovněž větší klid na odpočinek 😉

Abychom louku optimálně využili, a aby se nestalo, ˇže někdo někomu zatarasí cestu, budou na místě k tomu určený koordinátoři. Prosíme tedy o respektování jejich pokynů 🙏

Za stanování a parkování není třeba nic platit, vše je v ceně lístku.

🚽 Toalety & sprchy

Součástí kempu Úžlebec jsou rekonstruované sprchy a záchody, které budou volně přístupné po celou dobu otevření areálu. Jejich čistotu se budeme opět průběžně starat, ale budeme rádi, když nám to nebudete příliš komplikovat 💩

Abychom zajistili plynulý (od)chod vašich potřeb, přibudou letos klasický „toiky“, které budou umístěny ve stanové městečku. Samozřejmě spolu i s možností se opláchnout.

🍴 Jídlo & pití

Co by to bylo za utopiji, kdyby si člověk nemohl dopřát něco dobrého k jídlu! Proto se pro Vás opět snažíme zajistit kvalitní catering.

🍻🍷
Co se týče piva, tak se můžete opět těšit na top piva od rodinného pivovaru Zichovec (na FB můžete hlasovat, co byste rádi) a pivovaru Bakalář.

☕🍵
Letošní novinkou bude pojízdný Jednorožec, stánek oblíbené klatovské kavárny Café Jednorožec, který se spolu s lounskou čajovnou SALMA postarajá o dostatek kofeinu a cukru ve Vaší krvy.

🥦🍗
Stravovat se v zajištěných stáncích budete moci od rána do noci. Domlouváme stánky, kde Vám nabídnou jak salátky, vege tortily a halumi, tak i kus grilovaný flákoty, chleba se sádlem nebo vyprošťovací česnečku od Malibu. A v neposlední řadě bude možnost si večer u táboráku opéct špekáčky 🔥

💳💸
Co se týče placení, tak budeme rádi, když budete mít s sebou dostatek hotovosti. Avšak na našich dvou hlavních barech bude možné platit kartou.

Samozřejmě, pokud někomu vyhovuje vlastní stravování, tak není problém, nebudeme Vám při vstupu do areálu lustrovat baťohy a kapsy, jestli nevnášíte do areálu vlastní jídlo a pití. Avšak příjmy z prodeje občerstvení nám pomáhají realizovat náš utopistický plán, takže budeme rádi, když nás i touto cestou podpoříte. Děkujeme!