UTOpije poprvé „cashless“

Přípravy vrcholí, a proto bychom vás chtěli obeznámit s jednou letošní novinkou. Tou je bezhotovostní tzv. „Cashless“ systém, ve kterém bude festival UTOpije 2022 letos poprvé probíhat.

O co jde? Zase ty internety?!? Nebojte, nejedná se o nic složitého. Místo nutnosti s sebou tahat měšce plné kováků a bankovek vám bude stačit náramek s NFC čipem, který u vstupu dostanete. Na tento náramek si pak budete moci kdykoliv během festivalu nabít kredit a při placení u kteréhokoliv stánku pak jen prodejci přiložit ruku k jeho čtečce, obdobně jako při bezkontaktní platbě kartou. Po každém transkakci na vás stánkař otočí obrazovku se zůstatkem a informací o vašem nákupu.

Doporučujeme vám si dobít kredit už před akcí přes NFCtron Passmít tak čip zdarma. Dobití kreditu předem lze pouze do začátku akce (tj. do pátku 16:30). Na festivalu samotném, naleznete značené dobíjecí místo při vstupu do areálu.

Pokud si dobijete náramek s čipem v místě akce, první dobití stojí 30 Kč. Každé další dobití je zdarma. Podívejte se na video, jak se jednoduše platí.

Důležité:

  • Náramek s čipem pro placení obdržíte u vstupu do areálu při kontrole nebo nákupu festivalového lístku.
  • On-line dobíjení přes NFCtron Pass je možné až do začátku akce.

Zde videoukázka, jak takové placení vypadá

Dobíjení kreditu

Dobít kredit můžete buďto před akcí nebo kdykoliv na místě u vstupu do areálu.

Chci být ready před akcí a dobít si kredit předem:
  1. Dobijte si kredit předem online přes NFCtron Pass a získejte náramek s čipem zdarma.
  2. Na označeném dobíjecím místě stačí ukázat QR kód s dobitím, který naleznete ve svém účtu NFCtron Pass.
  3. Po celou dobu akce vidíte aktuální útratu na svém telefonu v NFCtron Pass, kde máte přístup ke všem dokladům online.
Času dost, všechno vyřeším na místě:
  1. Na označeném dobíjecím místě obdržíte náramek s čipem, na který si dobijete kredit (hotově nebo kartou) za poplatek 30 Kč při prvním dobití.
  2. Dostanete informační papír s odkazem a QR kódem, který je nutné si pečlivě uschovat pro kontrolu zůstatku kreditu a vrácení zbývajícího kreditu na bankovní účet.

Vrácení kreditu

Dobíjeli jste online přes NFCtron Pass:

O vrácení požádáte přímo ve vašem účtu NFCtron Pass, kde jste si dobili kredit před akcí -> U akce „Festival UTOpije 2022“ klikněte na Otevřít online účtenku a následně VRÁTIT SI KREDIT -> ZAŽÁDAT O REFUNDACI.

Dobíjeli jste na místě a máte účtenku:

Načtete QR KÓD z informačního papíru, který jste dostali při prvním dobití. Dostanete se do Online účtenky, kde rovnou požádáte o refundaci  -> kliknete na VRÁTIT SI KREDIT -> ZAŽÁDAT O REFUNDACI. Tento postup je stejný pokud jste dobíjeli kartou nebo hotově – při refundaci zadáte číslo vašeho účtu.

Dobíjeli jste přes NFCtron applikaci pro iOS:

V iOS verzi aplikace stačí kliknout na NAČÍST ČIP -> Pro vrácení vašeho zůstatku klikněte zde -> ZAŽÁDAT O REFUNDACI.

NEDOBÍJEL/A JSEM ONLINE A NEMÁM ANI tištěný informační papír z prvního dobití (online ani tištěný)

Prosím, napište na info@nfctron.com a vyfoťte vnitřní stranu svého čipu. BEZ VYFOCENÉHO ČÍSLA ČIPU NENÍ MOŽNÉ Z DŮVODU BEZPEČNOSTI REFUNDACI PROVÉST.

Časté otázky

Nestačil vám kredit?

Kredit si můžete dobít kdykoli během akce u vstupu hotově nebo kartou.

Zbývá vám kredit?

Vrácení zůstatku kreditu je zdarma a bez omezení na účty vedené v CZK i v EUR. Stačí si o něj pár kliky zažádat přes vaši online účtenku. Peníze vracíme na bankovní účet do 14 dnů od konce akce. Peníze v hotovosti nevracíme.

Něco vám chybí?

V případě jakýkoliv dotazů a problémů se neváhejte za náma stavit na vstupu nebo se obraťte na support NFCtron.