Literatura

Literatura

Nejen chlebem&pivem živ jest člověk…


…proto si v rámci našeho doprovodného programu budete moci vyslechnout autorská díla z per českých autorů, kteří se vám budou, mnohdy osobitým stylem, snažit zpříjemnit pobyt napříč sobotní plavbou UTOpijí.

STRUNOLAM

Někdo láme srdce, on láme struny. Strunolam má vystudovanou anglistiku a anglický jazyk na FFUK. O poetické dění se zajímá od roku 2012, kdy se do situace nachomejt přes okruh literátů, výtvarníků či hudebníků z tzv. Žižkovského Montmártru. V roce 2014 vydává svůj debut – Křik strun, a od roku 2015 nám slibuje vydání druhé (zatím však nic). Strunolamova poetika má jediný záměr – propojovat se se čtenářem, a čtenářovi umožnit, aby se mohl se čteným ztotožnit a prožít alespoň zprostředkovaně katarzi, jejímž účelem by dle autorova mínění mělo být vysvobození od trýzně každodennosti, všednosti a pocitu bezúčelnosti lidského bytí.


Xerodoth Sigmius

Xerodoth Sigmius, zkráceně Sigma, mezi lidmi také znám jako Zasranej kouzelník nebo Samozvaná dobrá duše pražskejch ulic, je barový recitátor, spoluorganizátor literárních akcí „Poezie, vole!“ a finalista MČR ve Slam poetry za rok 2019. I když se jedná o organismus veskrze nepříjemný, vždy vám rád ubalí cigáro, když zrovna nemáte vlastní. Většina jeho aktuální tvorby se momentálně nachází na facebookových stránkách @Sigmopoezie a všude jinde po síti.


mondeluza

Anežka má dvě ruce na psaní, dvě oči na koukání, jedna ústa na mluvení. Sem tam pořádá čtení v pražských barech. Její rodiče patrně nikdy nečetli životopis žádného básníka, když ji nadšeně podporují v psaní. Část její tvorby můžete naleznout na IG profilu @mondeluza.


mondeluza

Noemi Jónsson, ta jediná ví, co je to opravdu najdeš ji v přírodě, ve městě se ztrácí Část její tvorby k nalezení na ig @paniprodavacka.