Hranice jsou prolomeny, UTOpije 2022 může nastat!

Tiskové zprávy

Hranice jsou prolomeny, UTOpije 2022 může nastat!

Hudební festival UTOpije (N.O.H.A. (US/CZ), Body Package (PL), Mutanti hledaj východisko (CZ), Illuminasty (MX), pistole (DE) nebo Acid Row (CZ) a další) může konečně naplno využít svůj potenciál nádherného areálu v Úžlebci na Plzeňsku.
Třetí ročník je díky množství zahraničních hostů ve znamení celosvětového setkání se v míru, lásce a porozumění. Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž už 24. – 25. 6. 2022.

Jeden z organizátorů Martin Opatrný upřesňuje: „Od začátku chceme propojovat nejrůznější interprety a žánry, ale i kultury a myšlenky. Letošní ročník nám konečně dává možnost udělat malé celosvětové (úsměv) setkání krásných lidí na nádherném místě. Nově jsme připravili teepee, bude šapitó a celkově klademe důraz na zážitek z areálu – však to uvidíte a uslyšíte. Přes 20 interpretů z 8 zemí Vás jistě potěší“.

Dvou denní festival navštíví hudebně zajímaví zahraniční interpreti jako americká N.O.H.A. hrající live drum and bass / world music, nebo mexičtí Illuminasty se svým neorockem a typickým latin-rapem. Pozvali jsme i německéko pistole – napůl stroj, napůl člověk míchající živě acid-techno a bicí, nebo polské Body Package a užasný trip-hop post-rock, skoro jako Massive Attack. Českou republiku zdatně reprezentují Hello Marcel nebo Mutanti hledaj východisko, ale zkoušíme zabrousit i do stoner-psychedelie v podobě Acid Row, nebo postfolkoru s cenou Anděl a brněnskými PONK. To zdaleka není všechno, celý program na www.utopije.cz!

Specialitou festivalu je doprovodný program, na kterém spolek Zvedni Zadek prakticky vyrostl. Projeli jsme nespočet festivalů, dokud jsme nenašli svoji utopii v této oáze klidu a míru, tedy Úžlebci“ prozrazuje Dominik Fiala. “i letos v rámci Zvedni Zadek Zone chystáme na sobotu již tradiční Beer Jógu a Pub Quiz. Aktivnější návštěvníky pak může zajímat závod Dračích lodí a v procesu vyjednávání jsou rovněž různorodé workshopy. Abychom ale také nabídli něco nového, pozvali jsme letos kamarády cirkusáky v čele s artistou Shashikem. Takže nuda rozhodně nebude.”

Díky druhému ročníku jsme daleko zkušenější a chceme se zaměřit především na vizuálno a večerní výzdobu celého areálu. Opět bude možné kempovat na přilehlé louce mimo areál, chceme pro návštěvníky větší klid.  Tak neváhejte a pro více informací navštivte web www.utopije.cz! Děkujeme za podporu!

Stáhnout jako PDF | DOCX

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *